Day-Mer: AKP İktidarı, halkı bir kez daha aldatma peşindedir

Türk Kürt Toplum Dayanışma Merkezi (Day-Mer) yazılı bir açıklama ile 24 Haziran’da yapılacak erken seçimlere tepkisini ortaya koydu.

Türkiye’de alınan seçim kararına Londra’dan ilk tepki Day-Mer’den geldi.

Türk Kürt Toplum Dayanışma Merkezi (Day-Mer) yazılı bir açıklama ile 24 Haziran’da yapılacak erken seçimlere tepkisini ortaya koydu.

“AKP İktidarı, halkı bir kez daha aldatma peşindedir” başlığı ile paylaşılan açıklama şöyle:

“Türkiye, cumhur ittifakının baskın seçim kararıyla yeni bir seçim sürecine girmiş bulunuyor.

OHAL ilanından bu yana ısrarla dile getirilen antidemokratik koşullarda bir seçime gitmenin yanlışlığına rağmen Erdoğan ve Bahçeli ittifakı bu kararı almıştır. Bu tutumlarıyla bir kez daha demokratik bir seçim sistemi ve halkın iradesinin yansıyacağı demokratik bir ortamı istemediklerini göstermişlerdir.

Bu kararları ile tek adam tek parti yönetimi konusunda hiçbir demokratik kural ve hukuk ilkesini tanımadıklarını bir kez daha ilan etmişlerdir. Türkiye’nin içeride ve dışarıda izlediği politika sonucu içine düştüğü açmazları seçimle aşacaklarını düşünüyorlar. Ancak bu mümkün değildir! Türkiye’nin iç ve dış politika ve ekonomik sorunlarının seçimle çözüleceğini söyleyenler, halkı bir kez daha aldatmak peşindedir.

Ancak şu bilinmelidir ki, halk kitleleri tek adam tek parti yönetimin nasıl bir bela olduğunu her gün yaşayarak öğrenmektedir.

Bu nedenle Birleşik Krallık’ta yaşayan seçmenleri ve demokrasi güçlerini, Türkiye’yi her geçen gün daha büyük bir açmaza sürükleyen politikaların mimarı olan Erdoğan ve Bahçeli’nin oluşturduğu cumhur ittifakına, 24 Haziran’da gerekli dersi vermeye çağırıyoruz.

Demokratik haklar ve siyasal özgürlükler için Türkiye’de mücadele edenlerle dayanışma içinde olmak ve bu mücadeleye yaşadığımız ülkede katkı sunmak, daha acil bir sorumluluk haline gelmiştir.”

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.