Konsey Genel Kurulu gerçekleşti

Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi (CTCA) Olağan Kurul Toplantısı 15 Nisan Pazar günü Hackney bölgesinde bulunan Kıbrıs Türk Derneği’nin binasında gerçekleşti.

Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi (CTCA) Olağan Kurul Toplantısı 15 Nisan Pazar günü Hackney bölgesinde bulunan Kıbrıs Türk Derneği’nin binasında gerçekleşti.

Genel kurulda saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrasında yapılan Divan seçiminde başkanlığı Dr. Özkan Hıfzı, sekreterlikleri de Ahmet Durmuş ve Ertuğrul Mehmet üstlendi.

Kurula yapılan yıllık faaliyetlerin raporunu sunan Kemal, Mali Raporunda yıl içerisinde yaptıkları harcamaları ve konseyin şu an ki durumu ile ilgili bilgileri aktardı. Üyeler tarafından raporlar ile ilgili gelen kabul oylamasının neticesinde Leyla Kemal ve Işık Vedat’ın CTCA başkanlığı için adaylıkları duyuruldu. Ancak daha sonra birlikte uyumlu bir yönetim kurulu oldukları için As Başkan olarak görev yapan Işık Vedat başkanlık adaylığından çekildiğini duyurdu.

Önceki dönem başkan olan Leyla Kemal yeniden seçilerek, 2 yıllık dönemde başkanlığa devam edecek.

KONSEYİN YENİ YÖNETİM LİSTESİ

Başkan Leyla Kemal, As Başkan Işık Vedat, Tuğrul Yiğitoğlu, Genel Sekreter Nuket Tekun, Veznedar Hakan Hüseyin, Muhasebe Ayşe Osman, aktif üyeler Selda Ziya, Shule Başaran, Duygu Tağmaç, Eddie Ertan, Kenan Nafi, yedek üyeler Hürmüs İmamzade, Filiz Salih

Yapılan seçimlerin sonrasında yapılan açıklamada bu sene ikinci kez yapılması planlanan Kıbrıs Türk Festivali’nin ‘Kıbrıs Türk Günü’ ismiyle 17 Haziran 2018 günü Konsey tarafından gerçekleştirileceği belirtildi.

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin