Day-Mer’de ‘Kadınlar Günü’ kutlandı

8 MART Dünya Kadınlar Günü sebebiyle Türk Kürt Toplum Dayanışma Merkezi Day-Mer tarafından organize edilen ‘Kadınlar Günü’ etkinliği Kuzey Londra Toplum Merkezi’nde gerçekleşti. Yoğun bir katılımın olduğu programı sunan Güngör Kuş, ilk olarak sahneye Nefes Halk Müziği Topluluğu’nu davet etti. Birçok sevilen türküyü seslendiren grup, konukların beğenisini kazandı.

Afrin Kürt Dayanışma Merkezi’nden gelen Kevser Abdül, Afrin’de yaşanan olayları anlattığı konuşması sırasında gözyaşlarını tutamayarak ağlaması konukların duygusal anlar yaşamasına neden oldu.

İşçi Partisi Haringey Belediye Meclis Üyesi Makbule Güneş ve İşçi Partisi Haringey Belediye Meclis Üyesi Peray Ahmet’in kadın ve kadın hakları konusunda yaptıkları konuşmalarının ardından sahneye çıkan Day-Mer Halk Dansları Ekibi tarafından sergilenen gösteri büyük alkış aldı.

Day-Mer Kadın Komisyonu’ndan Güler Çiçek yaptığı konuşmasında katılan herkese teşekkür etti. Sonrasında sahneye çıkan Aygül Erce bestelerini seslendirerek konukların keyif aldıkları bir performans sergiledi.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.