CHP’li Tanju Özcan Londralı seçmenle buluştu

CHP İngiltere Birliği tarafından organize edilen panele katılan Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Londralı seçmenle buluştu.

Geçen haftalarda yapılan CHP Genel Kongresi öncesi ve sonrası yaşananları değerlendirmek için Londra’da bir panel düzenlendi. Panele katılan İngiltere’de yaşayan CHP’liler, yaşananları Bolu Milletvekili Tanju Özcan ile değerlendirme fırsatı buldu. Panelde konuşan Özcan, CHP içinde yer alan ve Muharrem İnce’nin öncüsü olduğu Değişim Grubunu anlatarak başladı. Mart ayında yapılacak CHP Tüzük Kurultayında bazı hususların değiştirilmesi için imza kampanyası başlattıklarını dile getiren Özcan, başta Cumhurbaşkanı Adayının belirlenmesi olmak üzere, kongrelerde uygulanan delege sistemi gibi önemli konulara yönelik değişikliklerin yapılmasını istediklerini ifade etti.

Son kongrede Değişim Gurubu adayı Muharrem İnce’yi destekleyen önemli isimlerden biri olan Tanju Özcan, parti yönetiminde değişimin önündeki en büyük engelin delege sistemi olduğunu savundu. “Bu tüzük Kılıçdaroğlu değil, Deniz Baykal döneminde getirildi. Ancak Kılıçdaroğlu bu tüzüğü sonuna kadar kullandı.” diyen Özcan, “Her kurultayda aynı sistem uygulanarak ülkede 8 kez seçim ve referandum kaybeden bir Başkan hala görev başında bulunuyor. Türkiye siyasi tarihinde bunun örneği yok. Bir parti lideri en fazla iki seçim sonunda iktidara gelememişse, bir daha kazanması imkanı yoktur.” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.