CHP’li Tanju Özcan Londralı seçmenle buluştu

CHP İngiltere Birliği tarafından organize edilen panele katılan Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Londralı seçmenle buluştu.

Geçen haftalarda yapılan CHP Genel Kongresi öncesi ve sonrası yaşananları değerlendirmek için Londra’da bir panel düzenlendi. Panele katılan İngiltere’de yaşayan CHP’liler, yaşananları Bolu Milletvekili Tanju Özcan ile değerlendirme fırsatı buldu. Panelde konuşan Özcan, CHP içinde yer alan ve Muharrem İnce’nin öncüsü olduğu Değişim Grubunu anlatarak başladı. Mart ayında yapılacak CHP Tüzük Kurultayında bazı hususların değiştirilmesi için imza kampanyası başlattıklarını dile getiren Özcan, başta Cumhurbaşkanı Adayının belirlenmesi olmak üzere, kongrelerde uygulanan delege sistemi gibi önemli konulara yönelik değişikliklerin yapılmasını istediklerini ifade etti.

Son kongrede Değişim Gurubu adayı Muharrem İnce’yi destekleyen önemli isimlerden biri olan Tanju Özcan, parti yönetiminde değişimin önündeki en büyük engelin delege sistemi olduğunu savundu. “Bu tüzük Kılıçdaroğlu değil, Deniz Baykal döneminde getirildi. Ancak Kılıçdaroğlu bu tüzüğü sonuna kadar kullandı.” diyen Özcan, “Her kurultayda aynı sistem uygulanarak ülkede 8 kez seçim ve referandum kaybeden bir Başkan hala görev başında bulunuyor. Türkiye siyasi tarihinde bunun örneği yok. Bir parti lideri en fazla iki seçim sonunda iktidara gelememişse, bir daha kazanması imkanı yoktur.” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin