Hak ihlalleri SPOT ile gündeme taşınacak

TÜRKİYE Halkları ile Dayanışma Kampanyası SPOT,  OHAL ile yönetilen Türkiye’de yaşanan hak ihlallerini İngiltere Kamuoyunun gündemine taşımak ve uluslararası dayanışmada somut adımlar atılması için bir konferans düzenliyor. Öğretmenler Sendikası NUT’nin ev sahipliğinde 20 Ocak Cumartesi günü düzenlenen konferansta 2 oturum ve 6 atölye çalışması gerçekleştirilecek.

Konferansa Türkiye’den ve İngiltere’den pek çok tanınmış isim katılacak.

Türkiye’den; Disk Genel Başkanı Kani Beko, Gıda İş Genel Sekreteri Seyit Aslan, HDP milletvekili Hisyar Özsoy, CHP milletvekili Mehmet Tüm, Yazarlar Aydın Çubukçu ve Mustafa Yalçıner, gazeteciler Fatih Polat, Mehveş Evin, Kemal Göktaş, akademisyenler Ceren Sözeri, Esra Özyürek, Ceylan Begüm Yıldız, aktivist Sarya Tunç.

İngiltere’den; yönetmen Ken Loach, İşçi Partisi Milletvekilleri Kate Osamor,  David Lammy, Fırınıcılar ve Birleşik Gıda İşçileri Sendikası Ian Hudson, Öğretmenler Sendikası Eş Başkanı Loıse Regan, UCU sendikası başkanı Joanna De Groot, İngiltere Sendikalar Konfederasyonundan Elena Crasta, UNITE sendikasından Simon Dubbins, gazeteci ve yazarlar Owen Jones, Steve Sweeney,  Barry White, Kumru Başar, Akademisyenler Mehmet Uğur, Thomas Miley, PEN’den Ege Dündar, Britanya Alevi Federasyonu Başkanı İsrafil Erbil, Savaş Karşıtı Koalisyondan Lindsey German,  Silah Ticaretine Karşı Kampanyadan Andrew Smith ve SPOT’dan    Christine Blower, Oktay Şahbaz, Çınar Altun ve Çağdaş Canbolat

Hamilton House, Mabledon Place, WC1H 9BD adresinde gün boyu devam edecek konferansa https://www.eventbrite.co.uk/e/turkey-under-the-state-of-emergency-campaining-to-win-change linki üzerinden kaydolabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve kayıt için spot@daymer.org adresine email atabilir ya da 07939 084264 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.