Kaçak Kürt, İngiliz devletini dolandırdı

İNGİLTERE’YE 2002 yılında bir TIR’ın arkasında kaçak olarak giren bir Kürtün 16 yıldır sahte evrakla on binlerce pound yardım aldığı ortaya çıktı.

Dailymail gazetesinin haberine göre Türkiye’de Alevi Kürt olması nedeniyle çeşitli zorluklar yaşadığı için İngiltere’ye geldiğini iddia eden 49 yaşındaki Kerim Köroğlu, devleti 32 bin 549 pound dolandırdı.

Türkiye’de polislerden korkup kaçtığını ve psikolojisinin bozulduğunu iddia eden Köroğlu’nun Türkiye’de karısı ve 2 çocuğu varken İngiltere’de de çocuk sahibi olduğu biliniyor.

Shoreditch bölgesinde yaşadığı bilinen Köroğlu’nun 19 Mayıs 2006 ile 21 Ekim 2012 arasında göç statüsü hakkında yanlış beyanat verdiği ve yardım aldığı ortaya çıktı.

Hackney Belediyesi’nden ev yardımı ve emlak vergisi için haksız olarak 32 bin 549 pound yardım parası aldığı iddia edilen Kerim Köroğlu’nun şu an için duruşmasının devam ettiği ve işlediği suç ile ilgili alacağı cezanın kesinleşmediği belirtildi.

Konu ile ilgili olarak Savcı Will Martin şunları söyledi:

“Bay Köroğlu, 2002’de sığınma talebinde bulunarak bu ülkeye geldi, Ağustos 2002’de mülteci olarak başvurdu ve reddedildi. Konuyu temyize götürdü, temyiz başarısız oldu ve 2002 yılı sonunda Sayın Köroğlu’nun temyiz hakkı yok tamamen tükendi. Bu noktada Bay Köroğlu’nun bu ülkede olması için herhangi bir dayanağı yoktu. 2006 yılında Bay Köroğlu, Hackney Belediye Meclisi’ne vergi muafiyeti ve konut vergi ödeneği için başvuruda bulundu.”

Etiketler
Daha fazla göster

2 yorumlar

  1. “Kaçak Kürt” yazısı ne kadar da ırkçı ve ayrımcı bir başlık değil mi? ayrıca Kürtün yazarken ‘t’ düşer vede yerine ‘d’ gelir. Eğer bu yazı bir İngiliz haberinin çeviri ise bazı kavramların çeviri değil anlam ifadesi ile çevrilmesi gerekir.

  2. itibarsızlaştırma operasyonu burayada sıçradı Kürt’e gelince kaçak hanginiz buraya normal yollardan geldinizki ,birde vergi kaçıran işletmeleri haber konusu yapsanız son model arabalar ile gezip haftalık £100 gelir gösterenleri

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.