Hasan Raif sevenleri tarafından uğurlandı 

İNGILTERE’DEKİ Kıbrıs sol hareketinin öncülerinden Hasan Raif 5 Ocak Cuma günü toprağa verildi. Raif, amansız hastalığa yenilerek, 31 Aralık 2017 sabahı hayatını kaybetmişti.

Hasan Raif’in cenaze töreni 5 Ocak Cuma günü gerçekleşti. Palmers Green Camisinde kılınan cenaze namazının ardından Montagu Road üzerindeki Tottenham Park Cemetry Chapel’da toprağa verildi.

Cenaze töreninden sonra, Raif’in ailesi, dostları ve sevenleri tarafından Hasan Raif’i anma etkinliğini düzenlendi. Cypriot Community Centre’de gerçekleşen geceye Hasan Raif’in ailesi, aile dostları, arkadaşları, yoldaşları, toplumsal örgütler ve İşçi Partisi’nin eski Enfield Milletvekili Andy Love da katıldı. Etkinliğe yoğun bir ilgi vardı ve yaklaşık 300 katılımcı yer aldı.

Anma etkinliği Hasan Raif’in oğlu, müzisyen Mehmet Raif ve arkadaşı Miah Brennan gitarlarıyla birlikte Raif’in sevdiği şarkılarla başladı.

Anma gününde Raif’in ailesi ve dostları tarafından taziye mesajları okundu, Raif’in Kıbrıs’ta çözüm mücadelesi takdir edildi ve ne kadar iyi bir baba, eş ve insan olduğu belirtildi. Yaşam süresi boyunca kendinin İngiltere’de, Kıbrıs’ta ve Ankara’da vermiş olduğu mücadele özellikle vurgulandı.

Kıbrıs’tan, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), genel başkanı Tufan Erhürman tarafından gönderilen taziye mektubu Feridun Önsay tarafından okundu. Erhürman taziye mesajında Hasan Raif için, “Bil ki yaşamın boyunca sürdürdüğün sevgi, kararlılık dolu mücadelen hep sürecek ve sen o mücadelemin yolunu aydınlatan pek çok ışıktan biri olmaya devam edeceksin” dedi.

Hasan Raif’i kızı Şeniz babasıyla anılarını anlatırken duygu dolu anlar yaşadı ve onun ne kadar yardımsever ve iyi olduğunu anlattı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.