Enfield Belediyesi yeni meclis üyesi: Ergün Eren

ENFIELD Belediyesi’nin sınırları içinde yer alan ‘Enfield Highway’ bölgesi için yapılan erken seçimde büyük bir oy çoğunluğu ile birinci seçilen Türkiye kökenli Ergün Eren görevine başladı.

7 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen erken seçimde İşçi Partisinin adayı olan Ergün Eren, %69,8’lik oy oranıyla birinci seçildi. Rakibi Muhafazakar Partisi adayı olan Andrew Thurpe ise %28 oy alarak Eren’in gerisinde kaldı.

35 yaşında olan Ergün Eren, 5 yaşında ailesiyle birlikte Londra’ya yerleşmiş. Evli ve 2 çocuk babası olan Eren’in asıl mesleği Bilgisayar Mühendisliğidir. Kariyeri boyunca finans sektöründe çeşitli firmalarda görev yapan Eren, Palmers Green’de bulunan ESL isimli sigorta firmasının da direktörlüğünü yapmaktadır. Enfield Highway’de yaşayan ve bölge halkı tarafından da oldukça sevilen Eren, gençlere yönelik projelerin önemine değinerek şunları söyledi:

“Enfield Highway, ben ve eşim için önemli çünkü biz burada yaşıyoruz, çocuklarımızı burada büyütüyoruz ve bu yüzden burada ki yaşam toplum ve bizim için çok önemli. Huzurlu bir toplum için sosyal faaliyetlerin çok önemli olduğunun farkındayım.  Enfield Highway’de yaşayan siz sakinlerin, huzurlu yaşayabilmesi için çok daha fazla çalışacağım. Kendi mesleki hayatımda ve toplumla iç içe olduğum dönemlerde genç insanlara özel önem veriyorum. Gençlerimizi geleceğe daha başarılı hazırlamak için belediye meclis üyesi oldum. Genç toplumu daha iyi temsil edeceğim. Gençlerin sorunları var. Amacım gençlerin yaşamalarını ve hedeflerini her zaman yüksek tutmalarını sağlamak. Okullarda yabancı kökenli gençlerin başarı oranı düşük. Ailelerin İngiliz eğitim sistemini bilmemesi bu başarısızlığın önemli nedenlerin bir tanesi.

Bölgedeki ticarethanelerin gençlere daha fazla imkan ve staj vermeleri gerektiğini düşünüyorum ve bunun için gayretle çalışacağım. Gençlere yönelik uzun vadeli proje kapsamında platform oluşturacağım. Aynı zamanda gençliğin siyasete aktif katılımını sağlamak istiyorum. Belediye başkanlığı seviyesine ulaştık. Ancak yüz binlerle ifade edilen bir nüfusa sahip olmamıza rağmen Türkiye kökenli bir milletvekilimiz yok.

Londra Büyükşehir Başkanlığı unvanı da olur. Başbakanlık gibi önemli bir konum. Bu toplum içinde eşim ve ben iki küçük çocuğumuzu büyütüyoruz ve ayrıca yaşlı anne ve babamızın karşılaşabileceği sorunların da farkındayım. Belediye meclis üyeniz olarak sizleri dinlemeye ve çalışmaya söz veriyorum.”

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.