Çocuklarımızın geleceği Bekamaths’ta parlayacak

bekamaths 2

 

Kısa bir süre öncesinde kurulmasına karşın Bekamaths, giderek artan öğrenci ve öğretmen kadrosuyla büyümesini sürdürüyor.

1 Eylül’de yeni eğitim-öğretim yılına başlayan Bekamaths’da sınırlı sayıdaki sınıflara kayıtlar da  devam ediyor. Sanem Şahin ve Hülya Özyiğit tarafından yönetilen Bekamaths’da, ilkokul 1’inci sınıftan, üniversiteye kadar her yaş grubundan ve her seviyeden öğrenciye matematik, İngilizce, fen bilgisi ve Türkçe dersleri veriliyor.

Derslerin 6 kişilik sınıflarda verildiği Bekamaths, talep halinde gerek dersanede, gerekse öğrencilerin evlerinde bire bir özel ders imkanları da sunuyor.

EKSTRA YARDIM GEREKİYOR

Eğitimlerine ilişkin bilgi veren şirket ortağı ve matematik öğretmeni Sanem Şahin, öğrencilerin okullarında aldıkları derslerine katkıda bulunmayı hedeflediklerini kaydetti. Şahin, “Londra’nın çeşitli bölgelerinde, bir çok farklı ortaokul ve lisede görev yapmış bir eğitimci ve aynı zamanda bir anne olarak altını çizerek söyleyebilirim ki, çocuklarımızın gerek SATs, gerek GCSE, gerekse A-level sınavlarında üstün başarı gösterebilmeleri için ekstra yardım almaları gerekmektedir” dedi.

Devlet okullarında bir öğretmenin, sınıf içerisindeki yaklaşık 20 öğrenciyle tek tek ilgilenmesinin oldukçazor olduğunun altını çizen Bekamaths’in eğitimcisi Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: “ Özellikle Kuzey Londra’nın demografik yapısı gereği sınıflarda yaşanan anti-sosyal davranış problemleriyle mücadeleler de göz önünde bulundurulduğunda, öğrencilerin okulda belki de bir yılda öğrenecekleri konular, özel dersaneler ya da dersler ile sadece bir dönemde öğretilebilmekte ve öğrenciler okul seviyelerinin üzerinde çalışmalara dahil edilmektedir. Bu bağlamda, söz konusu ekstra destekler,  öğrencilerin ileriki sınıflardaki başarılarını da arttırmaktadır.”

Palmers Green’de faaliyet gösteren Bekamaths, öğrenci ailelerinin yoğun ilgisini çekiyor.
Palmers Green’de faaliyet gösteren Bekamaths, öğrenci ailelerinin yoğun ilgisini çekiyor.

ERKEN BAŞLAMAK ÖNEMLİ

Açıldıkları geçen yıl Ağustos ayından bu yana eğitimlere başlayıp, yıl boyunca düzenli olarak derslere devam eden öğrencilerinin seviyelerinde gözle görülür ilerlemelerin yaşandığına dikkat çeken Sanem Şahin, “Ekstra derslere ne kadar erken başlanırsa çocuklarımızın eğitim hayatlarında o kadar iyi ilerlemeler sağlanacaktır” derken, önümüzdeki eğitim-öğretim yılı içerisinde hayata geçirmeyi planladıkları yeni ve farklı projeler olduğunu da vurguladı.

Şahin şöyle devam etti: ”Amacımız çocuklarımızın okul başarılarını arttırmak ve girecekleri sınavları üstün başarıyla geçmelerini sağlamakla birlikte analitik düşünme yeteneklerini ve hayal güçlerini de geliştirerek hem pratik zeka, hem akıcı konuşma, hem etkili yazı dili kullanma, hem de görgü kuralları konusunda dört dörtlük bireyler olmalarına olanak tanımaktır.”

Sanem Şahin ve Hülya Özyiğit yönetiminde faaliyet gösteren Bekamaths ile ilgili daha detaylı bilgi için 07713183782, 07540930555 ya da 020 3441 5927 numaralı telefonlardan yetkililerle temasa geçilebilir.

 

 

 

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin