Türk Gençler U16 Ligi başlayacak

turk-gencler-ligi-29-10-2016-jpeg

Son yıllarda kulüplerin ilgisizliği nedeniyle önemi azalan Türk Gençler Ligi önümüzdeki haftalarda başlayacak.

Bu paralelde geçtiğimiz Cumartesi günü Brimsdown Stadı’nda 100’ü aşkın futbolcu, yönetici ve teknik adamın katılımıyla açılış yapıldı. Açılışa Türk Toplumu Futbol Federasyonu Asbaşkanı Mehmet Elitok ile eski başkanlardan Nazım Çelebi de iştirak etti. Türk Toplumu Futbol Federasyonu ile takımlar eksikliklerini belirlerken, birer de özel karşılaşma oynadı. Gençler Ligi U16 kategorisindeki maçlara şimdilik 6 takım başvuruda bulundu. Yeni Boğaziçi, Yavruvatan, Maraton FC, Diyarbakırspor, Deniz FC ve Nurhak FC’nin yanısıra White Hart Rapid’in de lige katılmak istediği öğrenildi.

Karşılaşmalar her Cumartesi günü Brimsdown Stadı’nın dış sahalarında saat 12.00’de start alacak.

Erdoğan Baca.
Erdoğan Baca.

Yeni Boğaziçi Kulübü Başkanı Erdoğan Baca, 12 yıldan beri gençlerle birlikte olduğunu hatırlatarak son yıllarda gerileyen altyapı kategorisini yeniden canlandırmanın gerekli olduğuna işaret etti. Türk Ligi’ne Türk oyuncu potansiyeli yaratmak için Gençler Ligi’nin eski yıllarda olduğu gibi iyi bir organize ile yeniden başlatmak istediklerini söyleyen Erdoğan Baca, bazı zorluklara rağmen bunu başarmak durumunda olduklarını sözlerine ekledi. Baca, “Yeni Boğaziçi olarak biz de elimizden gelen duyarlılığı gösterip, katkıda bulunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.