West Ham United’da ırkçılık krizi

Tony Henry

İngiltere Premier Lig ekiplerinden West Ham United,  hakkındaki ırkçılık iddiaları nedeniyle bir yöneticisini görevden uzaklaştırdı.

Londra ekibinden yapılan açıklamada, basında yer alan ırkçılık  iddiaları üzerine soruşturma başlatıldığı ve süreç tamamlanana kadar kulübün  transferlerle ilgilenen yöneticisi Tony Henry’nin görevinin askıya alındığı  kaydedildi.

İngiliz basınında yer alan haberde, Henry’nin ara transfer döneminde  menajerlere Afrikalı futbolcu almak istemediklerini, kadroya giremedikleri zaman  Afrikalı oyuncuların takımda huzursuzluk çıkardıklarını söylediği ileri sürüldü.

Kadrosunda altı Afrika kökenli futbolcu bulunan başkent temsilcisi,  ocak ayında Senegalli Diafra Sakho’yu Rennes’e, Ganalı Andre Ayew’i de Swansea  City’e göndermişti.

Premier Lig’de 12. sırada yer alan West Ham United, düşme hattının  dört puan üzerinde bulunuyor. (SKORER)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.