Yeni Boğaziçi 41. yılına giriyor

Türk Ligi’nin köklü takımlarından Yeni Boğaziçi 2017-18 sezonuyla 41. yılına girmiş olacak.

Başkan Erdoğan Baca, bu sene iyi bir kadro oluşturduklarını ve hedeflerinin yedi yıldır hasret kaldıkları şampiyonluk olduğunu söyledi. Şampiyonluk halinde Kıbrıs’a giderek, oradaki kardeş takımları Yeni Boğaziçi ile oynayacaklarını söyleyen Baca, “Şu anda devamlılık açısından Türk Ligi’nin en eski takımıyız. Bu sezon 41. yılımıza gireceğiz. Bu yıla kadar geldiğimiz için 41 kere maşallah diyoruz” dedi.

Türk Ligi’nin geleceği ile endişeleri bulunduğuna da temas eden Başkan Baca, şunları söyledi:

“İşte yılların takımı Yeşilada kapandı. Fenerbahçe maçlara çıkmama durumu ile karşı karşıya. Kafkas Gençlik’in durumu belirsiz. Ligin önü karanlık. Biz ve birçok takım maddi sorunlar yaşıyor. Sponsor bulamıyoruz. Öte yandan Dumlupınar 15, Yalova 7 sponsorla sahaya çıkıyor. Boğaziçi olarak yıllardan beri sahalarda her yaş grubundan 4-5 takımla mücadele veriyoruz. Sponsor bulmakta zorlanıyoruz. Bir takım ise 15 sponsorla gövde gösterisi yapıyor. Tek takıma 15 sponsor olması üzücü. Bu 15 sponsor bunun karşılığını nasıl alacak. Halbuki bunlar durumu iyi olmayan takımlara yönlendirse daha iyi olacak.”

Öte yandan özel maçlarla sezona hazırlayan Yeni Boğaziçi, geçen hafta Hackney Marshes’ta Türkmenköy ile oynadığı karşılaşmadan 3-2 galip ayrıldı.

 

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.