KKTC: Gezici’nin anketine göre Ersin Tatar, 2’nci turda yüzde 54,1 ile kazanıyor

Gezici Araştırma Şirketi tarafından yayınlanan son ankete göre, Gezici’nin gerçekleştirdiği araştırmaya katılan KKTC Halkı’nın, 11 Ekim’de gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması ve ikinci tura kalan adayların Başbakan Ersin Tatar ile Cumhurbaşkanı Mustafa  Akıncı olması halinde kime oy vermek istediğine ilişkin dağılım incelendiğinde % 54,1’i Ersin Tatar’a oy vermek istediğini ifade ederken % 45,9’u ise Mustafa Akıncı’ya oy vermek istediğini belirtti.

ezici Araştırma Şirketi tarafından, KKTC genelinde sosyal, ekonomik, politik konular ile ilgili seçmenin algısını belirlemek üzere 19 – 20 – 21 Eylül 2020 tarihlerinde yapılan anketin sonuçları yayımlandı.

Gezici Araştırma Şirketi tarafından yapılan değerlendirmeye göre; Doğu Akdeniz ve buna bağlı olarak Kıbrıs konusunda meydana gelen gelişmelerin Cumhurbaşkanlığı seçimi üzerinde gayet etkili olmaya başladığı öne sürüldü.

Araştırmaya Katılan KKTC Halkı’nın 2020 yılında gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy vermek istediğine ilişkin dağılım:

Araştırmaya katılan KKTC Halkı’nın 2020 yılında gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy vermek istediğine ilişkin dağılım incelendiğinde, % 34’ü Ersin Tatar’a oy vermek istediğini ifade ederken, % 30,2’si Mustafa Akıncı’ya ve % 15,1’i ise Tufan Erhürman’a oy vermek istediğini ifade etmektedir.

Araştırmaya Katılan KKTC Halkı’nın 2020 yılında gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçiminde seçim 2. tura kalsa ve adaylar Sn. Tatar ve Sn. Akıncı olsa kime oy vermek istediğine ilişkin dağılım:

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.