KKTC’de 75 gün sonra ilk COVID-19 vakası

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) 75 günün ardından ilk kez yeni tip koronavirüs (COVID-19) vakasına rastlandı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) girişlerin başlaması ile birlikte 75 günün ardından bir kişide yeni tip koronavirüs (COVID-19) vakası tespit edildi.

DENİZ YOLU İLE GELEN YOLCU

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Ali Pilli yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’den gelen 434 yolcuda yapılan testler sonucunda KKTC’ye deniz yolu ile gelen yolcular arasından bir pozitif vaka tespit edildiğini ifade etti.

803 TESTTEN 434 TEST SONUÇLANDI

Son 24 saat içerisinde yapılan toplam test sayısının 803 olduğunu belirten Pilli, “803 testten 434 test sonuçlanmıştır. 369 test sonucu üzerinde çalışma yapılmaya devam edilmektedir. 434 test, deniz yolu ile gelen yolcular ve KKTC’den yurt dışına giden yolculara yapılmış olan testlerdir. 369 test ise henüz sonuçlanmamış ve hava yolu ile ülkemize gelen yolculara yapılmıştır” dedi.

TEMASLI OLANLAR KARANTİNAYA ALINIYOR

Bakan Pilli, “Yapılan 434 testin sonucunda deniz yolu ile gelen yolcular arasından bir pozitif vaka tespit edilmiştir. Bu kişi sağlık personeli tarafından alınarak Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi karantina bölümünde müşahede altında alınmıştır. Yapılan çalışmaların ardından vakanın temas ettikleri tespit edilmiş olup Sağlık Bakanlığı tarafından karantina otellerinde gözetim altına alınacaktır” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.