Kuzey’de 55 TL, Güney’de 29 TL

Yem fiyatlarına zam yapıldığı gerekçesiyle Kuzey Kıbrıs’ta zaten pahalı olan et fiyatları daha da yükseldi. Bu durum sadece tüketicilerin değil, kasapların de tepkisine yol açıyor.

Yılbaşı arifesinde kuzu etinin kilosu 50 ile 55 liraya yükselirken, Güney Kıbrıs’ta kilosu 6.5 Euro’ya (Yaklaşık 29 TL’ye) satılıyor.

Aradaki korkunç farkın hatırlatılması üzerine tepkilerini dile getiren kasaplar, et fiyatlarındaki artışın kendilerini de hayvancıları da üzdüğünü, bu durumda güneyden alım yapanlara kızamadıklarını söyledi. Diyalog’a konuşan kasaplar “Güneyden et alanları artık yadırgamıyoruz. İnsanlar zaten geçim sıkıntısı çekiyor, bir de fiyatların bu kadar yüksek olması onları Rum çarşısına yönlendiriyor” dedi. (HABERKIBRIS.COM)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.