“Global Britanya’nın bedeli bu mu”

i gazetesinde Ian Birrel imzalı “Global Britanya’nın bedeli bu mu” başlıklı yazı İngiliz dış politikasına sert eleştirilerle dolu.

İngiltere Başbakanı Theresa May ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı el sıkışırken gösteren bir fotoğrafın eşlik ettiği yazı, May’in ABD ve Türkiye’ye yaptığı ziyaretlerden yola çıkarak İngiltere’nin Brexit gölgesinde yeniden şekillenen dış politikasını hedef alıyor.

Yazıda dikkat çeken paragraflardan biri şöyle:

“Şimdi pragmatik başbakanımız, referandum sonrası umutsuzca ticaret anlaşmaları aramak zorunda kalmış durumda. Bunun için bir an Müslümanların ABD’ye girişini yasaklayan Trump’ın elini tutuyor, diğer tarafta ise düşmanlarını hapse atan Türk liderle savaş uçağı anlaşması yapıyor. Brexit’in sonucu bu. Britanya’yı dünyanın en büyük ekonomisinden uzaklaştırırken yalvaran bir ulus haline getirdi” (bbctürkçe)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.