Enfield Belediyesi çöp hizmetlerinde kesintiye gidiyor

Cllr Daniel
Cllr Daniel Anderson.

Belediye hizmet kesintilerinin hükümetten gelen istek üzerine yapıldığını savundu.

Enfield Belediyesi, hükümetten aldığı fon miktarlarının kesilmesi sonucu çöp toplama hizmetlerinde önemli değişiklikler hayata geçirdi. Yeni düzenlemeye göre Enfield Belediyesinin çöp toplama düzeni ve servislerine dair yaptığı değişiklikleri şöyle:

“Green Bin” olarak geçen doğa ve yemek atıklarının toplandığı çöp kutularının toplanma düzenine dair alınan kararda, Enfield Belediyesi Nisan 2017’ye kadar her hafta ücretsiz çöp toplamaya devam edileceğini ancak bu tarihten sonra hizmetin iki haftada bir olmak üzere zamanlandırılacağını belirtti.

4

ENFİELD SAKİNLERİ DE BU YÖNTEMİ SEÇTİ

Enfield Belediyesi’nden Çevre Müşaviri Daniel Anderson (Cllr), yaptığı açıklamada hükümetten kesilen bütçe miktarlarından dolayı belediye olarak yatırım yapma dönemine girildiğini belirtirken, diğer belediyelerde olduğu gibi Enfield’ın da servislerinde bazı kesintilere gitmesi gerektiğini belirtti.

“Enfield Belediyesi olarak 2010’dan beri 118 milyon poundluk kesintilere gitmemiz gerekmişti. Mevcut hükümet bütçe kesintileri dolayısıyla, 2019/20 yılına kadar 56 milyon pound kadar daha bütçe yatırımı yapmaya yöneldik.”

“Sürpriz olarak birçok belediye, green bin toplamalarının resmi yapısı olmadığından dolayı bu hizmeti iki haftada bir hatta bazı belediyelerde daha da fazla aralıklarla düzenliyor. Bazı belediyeler, green bin toplanmasını daha sık ancak sakinleri bu hizmet için ücrete tabii tutarak gerçekleştiriyor”

Anderson, açıklamasında karar mekanizmasını sakinlere bağladığını ve bunun sonucunda düzenlenen “fikir oylaması” günlerinde, bundan böyle green bin toplanma düzenlerinin iki haftada bir olarak kararlaştırıldığını belirtti.

“Enfield sakinleri ile yaptığımız görüşmeler ve fikir oylamaları (consultations) sonucunda, 87% civarında oyla yeni düzenlemenin iki haftada bir olması kararına varıldı. Şunu da belirtmek isterim ki, sakinlerimiz bu kararın sadece green bin özelliği taşıyan atıklar için geçerli olduğunu bilmelidir. Dolayısıyla genel çöp (black bin) ve geri dönüşüm (recycling) atıklarının toplanmasına dair bir değişiklik yoktur.”

Anderson, Nisan 2017’ye kadar olan süreçte Enfield sakinlerinin bilgilendirilmeye devam edileceğini belirtti.

collection-service-carousel-opt

Daha fazla göster

Bir yorum

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.