Müslüman okulunun önünde çirkin manzara

 

boarding school.jpg-pwrt2

İngiliz polisi, ülkenin kuzeybatısındaki Lancashire kentindeki bir okulun girişinde 2 domuz kafası bulunduğunu ve olayın “nefret suçu” olarak değerlendirildiğini açıkladı.

Lancashire polisinden yapılan açıklamada, kentin Blackburn ilçesindeki Markazul Aloom Okulu’nun giriş kapısında iki domuz kafasının bulunması üzerine polisin geçen cumartesi sabahı olay yerine gittiği kaydedildi. Polis, suçun geçen cuma günü yerel saatle 17.00 ile cumartesi yerel saatle 08.30 arasında işlendiğini düşündüklerini bildirdi.

Olayın “nefret suçu” olarak değerlendirildiğini ifade eden bölge polisi, buna ilişkin soruşturma başlatıldığını aktardı.

POLIS

“Çok ciddi” olarak ele alınan olayı düzenleyenlerin tespiti için okulun etrafındaki CCTV kamera kayıtlarının incelendiğinin altını çizen polis, toplumun üyelerinin kendilerini güvende hissetmesi için okulun bulunduğu bölgede daha fazla devriye birliklerin görevlendirildiğini belirtti.

Yaklaşık 150 öğrencisi bulunan Markazul Aloom Okulu’nda, çoğunluğu Müslüman öğrenciler oluşturuyor.

İngiltere ve Galler’de bir kişiyle fiziksel özrü, cinsiyeti, ırkı, dini, inancı veya cinsel tercihi nedeniyle dalga geçmek, o kişiyi aşağılamak ya da tacizde bulunmak nefret suçu kapsamına giriyor ve bu suçtan hapis cezası alınabiliyor.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.