Kraliyet ailesinin yeni prensesi: Charlotte

Royal baby

Doğum için geçtiğimiz Cumartesi sabah saatlerinde hastaneye kaldırılan Cambridge Düşesi Kate Middleton’un bir kız çocuğu doğurduğu öğrenildi. Düşesin ve bebeğin sağlığının iyi olduğu bildirildi.

Prens William ile Cambridge Düşesi Middleton, ikinci çocuklarını bekliyordu.

Doğum sancıları başlayan prensesin Cumartesi sabah (2 mayıs) İngiltere saatiyle 6.00 Kensington Sarayı’ndan araçla Saint Mary’s Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Doğumun İngiltere saatiyle 8.34 civarında gerçekleştiği belirtildi. Çiftin ilk çocukları Prens George da Temmuz 2013’te aynı hastanede dünyaya gelmişti.

Kensington Sarayı “doğumun normal gerçekleşeceğini” duyurmuştu. Yeni doğan bebek; Prens Charles, Prens William ile Prens George’un ardından dördüncü sırda yer alacak.

İngiltere Başbakanı David Cameron BBC’ye yaptığı açıklamada “bunun sevindirici bir haber olduğunu” söylemiş, “Ülkenin geri kalanıyla birlikte onlara iyilikler diliyorum, sağlıklı ve mutlu bir doğum olmasını umuyorum” dedi.

YENİ DOĞAN PRENSESİN İSMİ CHARLOTTE ELIZABETH DIANA

Kensington Sarayı, Cambridge Düşesi Kate Middleton ile Prens William’ın yeni doğan kızlarının adının Charlotte Elizabeth Diana konulduğunu duyurdu.

Çiftin ilk çocukları Prens George da Temmuz 2013’te aynı hastanede dünyaya gelmişti. Kensington Sarayı’nın açıklamasında yeni prensesin, ‘Cambridge Prensesi Charlotte’ olarak anılacağını duyurdu.

Çiftin, Prens William’ın annesini onurlandırmak adına kız çocuklarına Diana ismini koyacakları yönünde söylentiler çıkmıştı.

KRAL III. GEORGE DÖNEMİ

Böylelikle prensese hem büyükannesi Kraliçe Elizabeth’in hem de 1997 yılında Paris’te trafik kazasında yaşamını yitiren Prens William’ın annesi Diana’nın adı verilmiş oldu.

İngiltere Kraliçesi’nin beşinci torunu olan Prenses Charlotte, dedesi Prens Charles ve ağabeyi Prens George’dan sonra tahtın da dördüncü varisi oldu.

Charlotte, Kral III. George’un Kraliçesi’nin de adıydı. Kral, 1761’de St. James Sarayı’na yakın olduğu için Buckingham Evi’ni de Kraliçe Charlotte için almıştı. Ev şimdi Buckingham Sarayı olarak Kraliyet ailesinin Londra’daki ikametgahı oldu.

Charlotte aynı zamanda Kate Middleton’ın kız kardeşi Pippa Middleton’ın da göbek adı.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin