Joan Ryan: “Bedroom tax (Fazla oda vergisi) iptal edilmeli”

Enfield İşçi Partisi milletvekili adayı Joan Ryan Muhafazakar Parti’nin ülke genelinde 500 bin belediye evinde yaşayan kişiyi ilgilendiren “bedroom tax” (fazla oda vergisi) uygulamasının iptal edilmesi gerektiğini söyledi.

joan ryan

Fazla oda vergisi Muhafazakar Partili hükümet tarafından Nisan 2013’de yürürlüğe kondu. Yönetmelik kapsamında hükümet, Housing Association ve belediye evlerinde oturanların boş odaları için vergi ödemelerini öngörüyor.  Ağustos 2014 tarihi itibarıyla Enfield’in Kuzey bölgesinde 501 kişi bedroom tax(fazla oda vergisi) ödedi.

Yılda ortalama her aileye £1060’a mal olan vergi Enfield ve Londra genelinde binlerce aileyi etkiliyor. Ülke genelinde ise 500 bin aile bu vergiden sorumlu tutulurken bu kişilerden çok azına daha küçük eve taşınma şansı verildi.

İşçi Partisi Mayıs ayında gerçekleşecek seçimleri kazandıkları takdirde bu vergi kaldıracaklarını açıklamıştı. Şimdiki Muhafazakar Parti Kuzey Enfield milletvekili Nick de Bois, fazla oda vergisi için olumlu oy kullanmıştı.

Joan Ryan konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Bütçemizi kontrol altında tutmalıyız. Ancak fazla oda vergisi sadece Kuzey Enfield’ta 500 kişiye ödetildi. Bu adaletli bir uygulama değil. Düşük gelirli insanlara devletin yardım etmesi gerekir.  İşçi Partisi bu verginin iptal edilmesi için elinden gelen herşeyi yapacaktır.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.