Mücadele yıllarca sürecek

İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond Neçirvan Barzni ile birlikte basın toplantısı düzenledi.
İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond Neçirvan Barzni ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Ortadoğu turuna çıkan İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond, ziyaret ettiği Erbil’den çarpıcı mesajlar verdi. ISIS’e karşı mücadelerinde Irak Kürt Bölge Hükümeti’ni yalnız bırakmayacaklarını vurgulayan Hammond, Kürt güçlere askeri ekipman ve eğitim desteğini de sürdüreceklerini açıkladı.

Hammond ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Neçirvan Barzani de Kürt bölgesine insani ve askeri yardımlarda bulunan İngiliz hükümetine teşekkür etti. Peşmergenin, ISIS’e  mücadelede başarılı olabilmesi için helikopter, tank ve top gibi ağır silahlara ihtiyacı olduğunu ifade eden Barzani, bu konuda desteğin arttırılmasını talep etti.

Irak’ın ardından Kuveyt’te düzenlen 4. İngiltere-Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi toplantısına katılan Philip Hammond, burada yaptığı konuşmada,  ISIS’in İngiltere’nin ulusal güvenliği için temel bir tehlike olduğunu vurguladı. İngiltere Başbakanı David Cameron’un, yaşananları ‘bir neslin mücadelesi’ olarak nitelendirdiği konuşmasına atıfta bulunan Hammond mücadelenin yıllarca sürebileceğini ileri sürdü.

 

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.