İngiltere’de her hafta nüfusun yüzde 10’unun test edilmesi gündemde

İngiltere’de Ulusal Sağlık Sistemi’nin (NHS) her hafta nüfusun yüzde 10’unun test edilebileceği yeni bir planın hazırlığını yaptığı ortaya çıktı.

NHS, yerel sağlık yetkililerine yönelik bir yazı kaleme alarak, “koronavirüsle mücadelede yeni ve önemli bir cephe açmak üzere” 30 dakikalık salya testlerinin devreye sokulacağını duyurdu.

Guardian’ın ulaştığı yazıya göre, yerel sağlık yetkilileri, hızlı sonuç veren test kitlerini haftalık olarak sorumlu oldukları nüfusun yüzde 10’una uygulayacak şekilde teslim alabilecek.

Yeni planın yürürlüğe girmesi, ülke çapında haftada 5 milyon test yapılabilmesi anlamına gelecek. Halihazırda günde yaklaşık 300 bin PCR testi yapılıyor.

Öte yandan yerel sağlık otoriteleri bu planın tedarik ve uygulama yönünden eksikleri olabileceği kaygısını taşıyor. Temaslıların izlenmesi ve testlerin uygulanmasının yaratacağı maliyet de soru işaretlerine neden oluyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.