Ryanair uçağı tuvaletteki ‘bomba notu’ üzerine Londra’ya acil iniş yaptı

İrlanda merkezli Ryanair Havayollarına ait yolcu uçağının pilotu, uçakta bomba olduğuna dair bir not bulunması üzerine acil iniş için harekete geçti.

Polonya’dan İrlanda’ya uçan Ryanair Havayollarına ait Boeing 737-800 tipi yolcu uçağınının tuvaletinde bulunan ve büyük paniğe neden olan not nedeniyle en yakın havaalanı olan Stanstead’e iniş için hazırlıklar başlandı.

Dün yerel saatle 18:40’da Stanstead’e inen uçağa Kraliyet Hava Kuvvetleri’ne bağlı iki Typhoon jeti eşlik etti. İnişin ardından uçak, Essex kenti polis ekipleri tarafından incelemeye alındı.

Ryanair tarafından yapan açıklamada, “Uçak normal iniş yaptı, ama yolcuların güvenli inişi için uzak bir köşeye çekilmesi gerekti. Britanya polisi uçağı ve yolcuları kontrol ediyor ve ne zaman başka bir uçakla Dublin’e seyahate devam edeceğine karar verecek” dendi.

Essex polisi ise “Tüm yolcuları güvenli bir şekilde uçaktan indirdik. Uçak Stanstead’de izole bir alanda bekletiliyor, soruşturmamız devam ediyor” açıklamasını yaptı.

Soruşturma kapsamında 47 ve 26 yaşlarındaki iki adamın uçağı tehlikeye sokma şüphesiyle tutuklandı ve şu gözaltına alındıkları aktarıldı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.