“Ankara Anlaşmalı Türkler’in statüleri korunacak”

TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Brexit sonrası ilişkiler konusundaki bir soru üzerine Ankara Anlaşması vize tipiyle İngiltere’de yaşayan Türklere de değindi.

İngiltere’nin AB’den ayrılsa da Avrupa kıtasının en büyük devleti olarak yerini koruyacağı görüşünü ileten Bakan, Brexit sonrası ilişkiler ve burada yaşayan Türkler’in işleri konusunda müzakerelerin sürdüğünü belirtti.

Bir başka soru üzerine Libya meselesinde hem İngiltere’nin hem Türkiye’nin en iyi yöntem olarak siyasi çözümü gördüklerini kaydeden Çavuşoğlu, BM çatısı altında siyasi sürece hız verilmesi gerektiğini, meşru hükümetin başı olarak Faye El Sarrac’ın ateşkes taleplerinin de dikkate alınması ve kalıcılığının sağlanarak; artık ihlal edilmemesi gerektiğini söyledi.

Çavuşoğlu çok yakında Manchester kentine de bir Başkonsolosluk açılacağını da söyledi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.