Türkiye İngiltere’nin sınırları açmasını isterken Yunanistan giriş yasağını uzattı

Türkiye, İngiltere’nin yurttaşlarına yurtdışında tatile gidebilecekleri ülkeler arsına alınmayı isterken, Yunanistan daha önce 1 temmuzda sınırlarını açacağını duyurduğu İngiltere’den gelecekler ile ilgili kararını değiştirerek 15 temmuza uzattı.

Yunanistan buna gerekçe olarak İngiltere’deki koronavirüs vaka sayılarının yüksekliği gösterdi. İngiltere şu anda dünya çapında en fazla vaka sayısına sahip beşinci ülke.

Yunanistan hükümetinin kararının ardından TUI, Jet2, Ryanair, British Airways ve EasyJet 15 Temmuz’a kadar Yunanistan’a düzenleyeceği turları iptal etmeye başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan EasyJet sözcüsü: ” Yunan makamları tarafından yapılan açıklamanın ardından uçuş tarifemizi inceleyeceğiz” dedi.

TUI de iptal etti

11 Temmuz’dan itibaren 8 yurt dışı destinasyonuna tur düzenlemeye hazırlanan TUI’de tur planlarını revize etti.

TUI sözcüsü “Yunan Hükümeti’nin bu kararı üzerine 11-14 Temmuz arasında Yunanistan’a planlanan uçuşlarımız yapılmayacak” dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.