İngiliz Solarcentury Hollanda’da iki güneş santrali kuracak

İngiliz Solarcentury Hollanda’da toplam 31 MW kapasiteli iki Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurarak 9 binden fazla evin elektrik ihtiyacını karşılayacak.

İngiliz güneş enerjisi şirketi Solarcentury, Hollanda’da iki güneş enerjisi santrali inşası için Hollanda Bankası Rabobank’tan 20 milyon euro (18 milyon sterlin) kredi sağladığını açıkladı. Şirket güneş santrallerinin kurulumunu bu yılın sonuna kadar tamamlamayı planlıyor.

Kurulacak olan güneş santralleri yılda 31GWh elektrik üretecek ve 9 binden fazla evin elektrik ihtiyacını karşılayacak. Güneş santrallerinden ilki yılda 4GWh elektrik üreterek 1200 evin elektrik ihtiyacını karşılarken, ikinci santral de yılda 27GWh elektrik üreterek 14 bin evin elektrik ihtiyacını karşılayacak. İki güneş santrali yılda 16 bin ton karbondioksitin atmosfere salımını önleyecek.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.