Tesla İngiltere’de sanal elektrik santralleri kuracak

Tesla’ya İngiltere’de gerçek zamanlı ticaret ve kontrol platformu ‘Autobidder’i kullanarak sanal elektrik santralleri kuracak.

ABDli elektrikli otomobil üreticisi ve teknoloji şirketi Tesla, İngiltere’de merkezi olmayan bir sanal enerji ağı oluşturarak ülkenin yenilenebilir enerji üretimini desteklemenin yanında elektrikte arz talep dengesinin sağlanmasına da katkıda bulunacak. Bu kapsamda Tesla Birleşik Krallık’ta elektrik üretim lisansı aldı. Birleşik Krallık Enerji Düzenleme Kurumu Ofgem yaptığı açıklamada, şirketin yasalar kapsamında belirlenen alanda elektrik üretimi için izin verildiği kaydetti. Tesla lisans başvurusunu geçtiğimiz Mayıs ayında yapmıştı.

TESLA GERÇEK ZAMANLI TİCARET VE KONTROL PLATFORMUNU KULLANACAK

Tesla gerçek zamanlı ticaret ve kontrol platformu ‘Autobidder’i kullanarak İngiltere ve diğer ülkelerde sanal enerji santralleri geliştirmeyi planlıyor. Autobidder, dağıtık enerji kaynaklarını bir araya getirecek ve elektrik arz ve talebini dengelemek için çalışacak. Autobidder ile Tesla, bağımsız enerji üreticilerine, kamu hizmet kuruluşlarına ve sermaye ortaklarına operasyonel planlarını gelirlerini en üst düzeye çıkaracak şekilde ayarlamalarını sağlayarak batarya varlıklarından bağımsız olarak para kazanma olanağı sağlıyor.

Autobidder halihazırda Güney Avustralya’nın Hornsdale Güç Rezervinde faaliyet gösteriyor ve piyasa teklifleri yoluyla enerji fiyatlarının düşürülmesine yardımcı olmak için rekabet yaratıyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.