İngiltere seyahat koridoru oluşturuyor, Türkiye’nin durumu belirsiz

İngiltere bazı ülkelerle kuracağı seyahat koridorlarıyla turizmi başlatmaya hazırlanıyor.

Oluşturulacak seyahat koridorunda İspanya, Portekiz, Yunanistan ve Fransa’nın adı geçerken Türkiye’nin adı geçmiyor.

İngiltere’de basında çıkan haberlerde hükümetin 10ülke ile seyahat koridoru oluşturmak için çalışmalar yaptığı, ancak bu ülkelerin hangileri olacağının henüz kesinleşmediği belirtiliyor.

Dört ülkenin adı geçiyor

Konuyla ilgili haberlerde, aralarında Portekiz, İspanya, Fransa ve Yunanistan’ın da bulunduğu kısa mesafe potansiyel destinasyonlarl bire bir mutabakat sağlanacağı ifade edildi.

Hava köpüleri sağlanacak ülkelere giden İngiliz yurttaşların, 14 günlük karantinadan muaf tutulacağı belirtilen The Telegraph kaynaklı haberde, seyahatlerin 4 Temmuz itibariyle başlamanın planlandığı kaydedildi.

Ülkeler için kararı sağlık uzmanları verecek

İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın hangi ülkelerle seyahat koridoru kurabileceğine ise baş sağlık uzmanları kara verecek. Sağlık uzmanlarının onay verdiği ülkelere dönük seyahat uyarısı kaldırılacak.

İngiltere’nin seyahat kuracağı ülkeler arasında İspanya, Portekiz, Yunanistan ve Fransa’nın ismi anılırken, Türkiye ve diğer turistik destinasyonların listede adı şimdilik görünmüyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.