Türkiye tatilinde başlayıp Londra’ya uzanan tesadüfi aşkın kahramanları

Üniversite tanışan ve ardından evlenen Heidi Parker ile Ed Savittt çifti, aslında çok daha uzun zaman önce tanıştıklarını öğrendi.

Kadere inanlardansanız, doğru kişiyle elbet bir gün yollarınızın kesişeceğini de düşünüyorsunuzdur. Şimdi anlatacağımız hikaye de aslında bunun bir örneği. Üniversitede tanışan ve ardından evlenen Heidi Parker ile Ed Savitt çifti, aileleriyle bir akşam yemeği yedikleri sırasında aslında çok çok uzun zaman önce Türkiye’de tatil yaparken tanıştıklarını öğrendiler. Tesadüflerle içinizi ısıtacak bu aşk hikayesine gelin daha yakından bakalım.

Londra’nın güneybatısındaki Wandsworth’ta yaşayan Heidi Parker ve Ed Savitt, Newcastle Üniversitesi’nde tanıştı. Her ikisi de bir yıl arayla aynı öğrenci evinde yaşamıştı.

Heidi evden ayrıldıktan sonra oraya yerleşen Ed, 2011’de evdeki çamaşır makinesinin nasıl çalıştığını öğrenmek için Heidi ile Facebook’tan iletişim kurdu. Heidi ise ona yardım etmeye karar verdi.

Bu iletişimin ardından ise çift bir gece dışarıda karşılaştı. Bunun şaşırtıcı olduğunu düşünen çift birbirlerini tanımak istediler ve ardından birbirleri için vazgeçilmez oldular.

Birkaç yıl sonra birlikte bir daire satın aldılar ve 2015 yılında Ed, Heidi’ye evlenme teklifi etti. Ardından ise Ed, Heidi için sürpriz bir nişan partisi düzenledi. Hikayeleri zaten bu noktaya kadar oldukça harika gözüküyor.

Ancak bu hikayeyi eşsiz kılan detay, çiftin birkaç ay sonra aileleriyle yediği akşam yemeğinde ortaya çıktı. İki aile de 1997 yılında Türkiye’de Bodrum’da tatil yapmıştı.

Heidi’nin anlatımına göre olay şöyle gelişti; “Annem bir gün durup dururken, ‘Türkiye’de tatildeyken sen çok küçüktün ve Ed adlı minik bir erkek arkadaşın vardı’ dedi. Sonra bana bir fotoğrafını yolladı ve bu fotoğraf eşim Ed’in ta kendisiydi.”

Duruma inanmakta güçlük çektiğini dile getiren Heidi; “Hepimiz şaşakaldık. Fotoğrafı gördüğümde afalladım. Anneme ‘Onun kim olduğunu biliyor musun?’ diye bağırdım” dedi.

Bu anıyı hatırlamadığını söyleyen Heidi, fotoğrafları görünce o yaz Ed’le birlikte ne kadar vakit geçirdiklerini anladı. Ed ise; “Mucizelere inanmam ama bu hayatımı değiştirdi” dedi.

Çift, 2016 yılında evlendi ve anılarını tazelemek için Bodrum’u tekrar ziyaret etti. Heidi bu harika aşk hikayesi hakkında şunları söyledi; “Dört yıldır beraberiz. Çocukken tanıştığımız gerçeğini tesadüf eseri öğrenmesek belki de hiç öğrenemeyecektik. İnsanlar ilişkimizin film gibi olduğunu ve bunun kader olduğunu söylüyorlar”.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.