Avrupa’da fuhuşa en çok para aktaran ülke İngiltere oldu

Avrupa ülkelerinde fuhuşa harcanan para miktarı ciddi boyutlara ulaştı. İngiltere 2018 yılında fuhuşa 5,5 milyar pounddan fazla harcadı.

Avrupa İstatistik Ofisi Avrupa’da fuhuşa en çok para yatıran ülkeleri açıkladı. Listenin başında açık ara farkla İngiltere yer aldı. Kraliyet ülkesinin fuhuşa harcadığı para ise 5,5 milyar pound.

İNSANLAR EN ÇOK NEYE PARA HARCIYOR?

İstatistik Ofisi’nin her sene açıkladığı hanehalkı nihai tüketim harcamaları farklı ülkelerdeki halkların paralarını nereye harcadığını gösteriyor. Eurostat verileri; hanehalklarının gıdadan eğitime sağlıktan ulaşıma içkiden kültüre kadar birçok alanda harcamalarını gösteriyor. Bunlardan birisi de fuhuş. Eurostat hangi ülke vatandaşlarının fuhuşa ne kadar harcama yaptığını gösteriyor.

ZİRVEDE İNGİLTERE VAR

Avrupa Birliği Komisyonu tarafından fuhuş, karşılıklı rıza ile bir ödeme karşılığında cinsel ilişkiye girmek olarak tanımlanıyor.

Listenin başında açık ara İngiltere yer alıyor. Buna göre İngilizler 2018 yılında fuhuşa 5 milyar 543 milyon pound harcadı. Bu hanehalklarının toplam harcamasının yüzde 0,4’üne eşit. Yani hanehalkları harcadıkları bin pounddan 4’ünü fuhuşa ayırdı. Harcanan para Gayrisafi yurt içi hasılanın (GSYİH) ise yüzde 0,3’üne karşılık geliyor.

İKİNCİ BELÇİKA

İkinci sırada 1 milyar 2 milyon euro ile Belçika var. Üçüncü sırada 693,9 milyon euro ile Portekiz var. Macaristan 539,9 milyon euro ile dördüncü sırada. Beşinci sırada ise 317,8 milyon euro ile Yunanistan var. Fuhuşun hanehalkı tüketim harcamalarındaki oranına bakıldığında ise yüzde 1,1 ile Lüksemburg birinci sırada yer alıyor. Bu ülkeyi Macaristan (yüzde 0,8), Portekiz (yüzde 0,5), Sırbistan (yüzde 0,5) ve İngiltere (yüzde 0,4) takip ediyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.