İngiltere’de müzayede pazarı büyüyor

muzayede web.jpgİngiltere’de faaliyet gösteren antikacı ve açık arttırma işletmelerinin sayısının 9 bine ulaştığı kaydediliyor. Bu alanda faaliyet gösteren 600 dolayında üyesi bulunan The British Art Market Federation (BAMF) isimli organizasyonun verilerine göre söz konusu işletmelerin sayısı 8 bin 900’a ulaştı. 50 bin dolayında kişiyi istihdam eden sektörün dünyanın en büyük ikinci pazarı olduğuna dikkat çeken dernek, bu alanda faaliyet gösteren kişi ve firmaların yıllık satışlarının £8.5 milyarı bulduğunu belirtiyor.
ABD halen dünyanın en büyük sanat pazarı ve müzayede salonlarının bulunduğu ülke konumunda. Özellikle zengin işadamlarının ilgi gösterdiği müzayedelerde satışa sunulan eserler, yıllar içinde değerini kaybetmedikleri için yatırım aracı olarak değerlendiriliyor. Son yıllarda müzayedeler en çok ilgi gösteren işadamları başta Çinli ve Rus işadamları olmak üzere Asyalılar ile Arap zenginler oluyor. Dünyayı etkisi altına alan ekonomik durgunluğun etkisini yitirdiğine dikkat çeken uzmanlar, zenginlerin yatırım amaçlı bulundurdukları koleksiyonlarını yeniden genişletmeye başladıklarına dikkat çekiyor.

Daha fazla göster

3 yorumlar

  1. muzaide ba$kani ben tûrkûm avrupa ûlkesinde ikamet ediyorum veb////27 giram agirlinda renk beyaz i$lenmemi$ elmasta$im var bu konuda bana nasil yardimci olabilirsiniz ve size nasil ula$abilirim benim numaram tel 07 33 81 34 77 68 FIRACE
    IMAYIL ADRESIM //muhammat-yucel@hotmail. FR

  2. Merhabalar ben londrada yasiyorum eski yillardan kalma bir tablom var ve bunu satmak istiyorum bana yardimci olabilirmisiniz? 07428622936 bu numaradan whats up tan ulasabilirsiniz.

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.