Kraliçe’den ‘Brexit’ yorumu!

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, yatırımcıları ve müttefikleri şoka sokan Brexit krizine çözüm bulmaları için siyasilere çağrıda bulundu.

İngiltere 2016 yılında yaptığı halk oylamasıyla 1973’de katıldığı Avrupa Birliği’nden nasıl ayrılacağı konusuna karar veremeyerek yarım yüzyılın en derin politik krizine girdi.

İngiltere’nin 92 yaşındaki Kraliçesi II. Elizabeth, Norfolk’taki Yerel Kadın Enstitüsü’nde yaptığı konuşmasında Brexit’ten bahsetti; her neslin yeni zorluklar ve fırsatlarla karşılaştığını söyledi.

Kraliçe “Modern çağda yeni cevaplar ararken ben şahsen, birbirimizle güzel konuşmak, farklı fikirlere saygı duyarak, bir araya gelerek, büyük resmin görünüşünü hiç kaybetmeden ortak bir zemin aramak gibi tecrübe edilmiş, test edilmiş çareleri tercih ediyorum” dedi.

Kraliçe Elizabeth’in sözleri İngiltere’nin siyasi sınıfına “Brexit tartışmasını bitirin” şeklinde kodlanmış bir mesaj olarak yorumlandı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.