Japonya’dan İngiltere’ye Brexit sonrası iş birliği daveti

Japonya Başbakanı Şinzo Abe, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkışı (Brexit) sonrasında Trans Pasifik İşbirliği (TPP) anlaşmasına katılmasına kapılarının açık olduğunu söyledi.

Japonya Başbakanı Şinzo Abe, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkışı (Brexit) sonrasında Trans Pasifik İşbirliği (TPP) anlaşmasına katılmasına kapılarının açık olduğunu söyledi.

Financial Times’a açıklama yapan Şinzo Abe, İngiltere’nin Brexit sonrasında Avrupa’ya açılan bir kapı rolünü kaybedeceğini ancak global gücünü koruyacağını söyledi. Abe ayrıca, İngiltere ve Avrupa Birliği’ni (AB) bir Brexit anlaşması yapılamamasından kaçınmaya da çağırdı.

Abe’in yorumları, İngiltere’nin AB dışındaki ticaret anlaşmalarını daha kolay gerçekleştirebileceğini savunan İngiltere Ticaret Bakanı Liam Fox da dahil olmak üzere Brexit taraftarları tarafından memnuniyetle karşılandı.

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.