Haringey’de belediye vergisinde yeni düzenleme

Haringey Belediyesi konutlar için uyguladığı belediye vergisinde (council tax)  yeni bir düzenleme yapmayı planlıyor.

Haringey Belediyesi konutlar için uyguladığı belediye vergisinde (council tax)  yeni bir düzenleme yapmayı planlıyor. Yapılan planlamaya göre Haringey Bölgesi’nde yaşayan, maddi durumu iyi olmayan sakinleri belediye vergisinden muaf tutacak.

HARİNGEY Belediye Meclis Üyeleri’nin 13 Ağustos’ta yapmış oldukları görüşmede Haringey Bölgesi’nde yaşayan ve maddi durumu kötü olan sakinlerin Belediye Vergisi’nden muaf tutulması ile ilgili bir planlamanın başlatılacağını duyurdu.

Yapılan değerlendirme toplantısında yaklaşık 6 bin kişiyi kapsaması planlanan muafiyetin gelecek yıldan itibaren başlatılması planlanıyor.

Belediye Meclisi, Muhafazakar – Liberal Demokrat Koalisyonu’nun 2013 yılında söz konusu sakinler için yaptığı indirimi aksattığından dolayı, maddi durumu kötü olanların bir mağduriyet içerisinde olduğunu kaydetti.

Şu anki yönetim ise bu mağduriyetin giderilmesi için gerekli çalışmaların başlatılacağını açıkladı. Söz konusu vergi muafiyetinin Haringey Belediyesi’ne 1.6 milyon sterline mal olacağı belirtildi.

Yoksulluğa Karşı Vergi Muafiyeti Kampanya grubunun liderliğini sürdüren Paul Nicholson meclisin bu çalışması hakkında şunları söyledi:

“Kemer sıkma politikalarının tersine çevrilmesinin küçük ama hayati bir başlangıcı. Kampanyalar ve kampanya örgütleri tarafından, nelerin yapılabileceği ve yapılması gerektiği konusunda diğer Belediye konseylerine de örnek olarak kullanacaktır.”

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.