Dünyanın ilk otomobil oteli İngiltere’de açılıyor

Eski İngiliz Hava Kuvvetleri üssü son 5 yılda otomobil merkezi haline döndürüldü. Klasik otomobil uzmanları tarafından satın alınan bölge yıkılmaktan son anda kurtarıldı.

Şimdilerde bu bölgenin eşi benzeri görülmemiş 344 odalı bir otomobil oteline çevrileceği konuşuluyor. Otel, bölgenin eski tarihine sadık kalacak şekilde tekrar restore edilecek. İngiliz Hava Kuvvetleri’nin kamuflaj eğitim üssü olan bölgenin dizaynı korunacak ve içerideki hangarlar ile uyum göstermesi sağlanacak.

Lüks bir restoran, bar, toplantı alanı, spor salonu, yüzme havuzu ve saunaya sahip olacak olan otel, otomobil tutkunları için bir cennet haline getirilecek. Bölge geçmişten, gelecekten ve günümüzden pek çok modeli gözler önüne serecek. Otelin girişinde ziyaretçileri hareketli bir platform üzerinde duran otomobiller karşılayacak. Bunun yanında ziyaretçilerin Bicester’ın pistine çıkması mümkün olacak.

Bicester sit alanının sahibi ve yöneticisi Dan Geoghegan: ” Otomobil otelimize gelecek olan ziyaretçilerimiz için şimdiden heyecanlıyız. Misafirlerimiz pek çok otomobili aynı anda görebilecek, özel pistimizde tur atabilecek, hangarları gezebilecek ve gelecekteki otomotiv teknolojilerine yakından bakabilecek.”

Otel İngiliz tasarımcı ve otomobil tutkunu Dexter Moren tarafından dizayn ediliyor. Moren oteli 1936 model C-Type’a benzeyecek şekilde tasarlamayı planlıyor.

Moren: “Otel uzmanı ve iç mimar ekibi Dexter Moren Associates, böyle bir görev için seçilmekten onur duyuyor. Eski İngiliz Hava Kuvvetleri üssünde yapılacak bu girişim, otomobilleri ve uçak tasarımlarını bir araya getirmemizi sağlayacak. Hedefimiz zengin tarihi ile dikkat çeken bu bölgenin güzelliklerini korumak, uçuş tarihine olan katkısından ders çıkarmak ve tüm alanı daha da ileriye taşımak olacak.”

Otel, Bicester sit alanındaki gelişmelerden sadece biri olacak.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.