Hayatını kurtaran kedisine verilen ödülü Londra’da düzenlenen törende aldı

İngiltere’de Charlotte Dixon isimli bir kadının hastayken sahiplenip büyüttüğü kedi, yıllar sonra ona olan borcunu ödedi. Sahibinin hastalığını farkedip hayatını kurtardı.

İngiltere’nin Redditch şehrinde Charlotte Dixon isimli kadın hasta olan sekiz yaşındaki kedi Theo’yu sahiplenmiş, tüm hayatını onu iyileştirmeye adamıştı. Kedi sahibi Charlotte Dixon’ın yirmi dört saat düzenli bakımı sayesinde hayatta kalmıştı.

Yıllar sonra, gecenin bir yarısı sahibi Charlotte’un vücudunda bir kan pıhtısı fark etti ve onu sürekli hareket ettirip hırçın davranışlarla uykuya dalan sahibini uyandırmaya çalıştı. Sahibini uyandıran kedi sayesinde, kadın büyük bir tehlikeden kurtuldu.

Ölümcül bir kan pıhtısını fark eden kedi İngiltere’de düzenlenen yarışmada 2018 Yılının Ulusal Kedisi seçildi. Fakat ne yazık ki ödüllerin açıklanmasına bir hafta kala kahraman kedi öldü.

Duygusal anlar yaşayan Charlotte şöyle dedi:

“Tüm kediler harika ama hayatımı Theo’ya borçluyum. Her zaman yakın bir bağımız vardı ve bu ödül onun bu ilginç yaşamını kutlamak için harika bir yol. O hasta bir kedi yavrusuyken ondan vazgeçmedim. Onu gece gündüz sıvılaştırılmış yiyeceklerle pipet yardımıyla besledim. Bir gün gecenin bir yarısı uyandığımda kendini iyi hissetmiyordum. Şaşkındım ve titriyordum. Biraz uyumaya ihtiyacım var diye düşündüm. Fakat Theo izin vermedi, her zaman davrandığı gibi değildi, garip davranıyordu. Bana pençesine atmaya devam edip, beni uyandırdı. Sonunda annemi aramaya karar verdim ve o ambulans çağırdı. Kan pıhtılarını hemen fark etti. Eğer uykuya dalsaydım muhtemelen uyanamayacaktım.”

Kadının hayatını kurtaran kedi ödülün teslimine bir hafta kala ne yazık ki öldü. Londra’da düzenlenen ödül töreninde Theo’un kupası duygusal bir sunumla Charlotte’ye teslim edildi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.