May’den erken seçim tehdidi

İngiltere Başbakanı May, partisindeki muhalifleri erken seçimle tehdit etti.

İngiltere Başbakanı May, partisindeki muhalifleri erken seçimle tehdit etti.

İngiltere Başbakanı Theresa May’in, lideri olduğu Muhafazakar Parti içindeki muhaliflerini, Brexit sonrası gümrük düzenlemesi konusundaki planlarına karşı çıkarlarsa bu yaz erken seçime gitmekle tehdit ettiği bildiriliyor.

The Times gazetesinin haberine göre, parlamentodaki Muhafazakar grup liderleri, dün yapılan ve May’in küçük farkla da olsa kazandığı bir Brexit oylamasından birkaç dakika önce, eski bakanlardan Stephen Hammond ve Nicky Morgan’ın başını çektiği muhaliflere bu mesajı verdiler.

İngiltere’nin siyasi tarihinin en olaylı dönemi olan son dört yıl içinde ülkede dört kez oylamaya gidildi: 2014 yılında İskoçya’nın bağımsızlığıyla ilgili referandum, 2015 yılı genel seçimi, 2016 Brexit referandumu ve geçen yıl May’in yaptırdığı erken seçim.

Avrupa Birliği ile gümrük düzenlemeleri konusunda parlamentoda dün yapılan oylamayı May hükümeti, 301’e karşı 307 gibi küçük bir çoğunlukla kazandı. (DÜNYA.COM)

Etiketler
Daha fazla göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.