Fox’un Sky’ı satın almasına, uyarı

İngiltere’de rekabet kurumu, Sky grubunun ABD merkezli Fox grubu tarafından satın alınmasının kamu yararına olmayabileceği uyarısında bulundu.

İngiltere Rekabet Kurumu, ABD merkezli Fox’un Sky grubunu satın almasının medyadaki çok taraflılık ilkesine zarar verebileceğini ve kamu yararına olmadığını söyledi.

BBC’de yer alan habere göre Rekabet Kurumu, anlaşma gerçekleşirse bu durumun Fox’un sahibi olan medya devi Rupert Murdoch’a yeni kanallar üzerinde çok fazla kontrol vereceği uyarısı yaptı.

Rekabet Kurumu, buna karşılık anlaşmada yayıncılık standartlarına uyulduğu takdirde, birleşmenin kamu zararına olmadan da gerçekleşebileceğini belirtti.

Rupert Murdoch’un yakında Disney tarafından satın alınacak şirketi Fox, bugün itibariyle Sky medya grubunda yüzde 39 hisseye sahip. Fakat Fox 2016 yılında Sky’ın tamamını almak için 11.7 milyar sterlin (16.3 milyar dolar) teklif etmişti. (DÜNYA.COM)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.