Southgate’de restoran sahibi Türk’e ceza

Southgate’de bulunan bir restoran sahibi, belediye tarafından yapılan incelemeler sonucunda besin ve güvenlik önlemlerini geçmeme sebebiyle £8,420 cezaya çarptırıldı.

Pasticcio restoranın direktörü Mehmet Mehmet (36), besin ve sağlık güvenliği çerçevesinde gerekli standartlara sahip olmama sebebiyle £8,420 para cezasına çarptırıldı. Highbury Corner mahkemesi tarafından 20 Temmuz 2017’de alınan karar sonucunda 28 Nisan’da restorana müfettişler tarafından yapılan ziyarette “uygunsuz” ve “rahatsız edici” sonuçlar ortaya çıkması sonucu Mehmet Mehmet’in cezasına karar verildi. Daha önce Ocak 2016’da da müfettişler tarafından uyarılan Mehmet’in, restoranında hijyen açısından büyük eksiklikler olduğu belirtildi.

Enfield Belediyesi’nden Çevre Belediye Meclis Üyesi Daniel Anderson, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Enfield’da cafe ve restoran sahiplerinin her zaman yanında olmak ile beraber toplumun sağlığını tehdit eder biçimde hareket eden işletmelere karşı da toleransımızın olmadığını belirtmek isterim”

“Enfield sakinlerinin cafe ve restoranlarda yemek yerken 1’den 5’e kadar olan ‘kalite puanı’ derecelerine dikkat etmelerini öneririm” dedi.

Verilen £8,420 miktardaki cezanın £4,500 kadarı ceza, £2,2002ü giderler ve £170 ek miktar (victim surcharge) olarak belirlendi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.