Dublin’de fare istilası

İrlanda'nın başkenti Dublin’de bulunan bir bölge farelerin saldırısı altında kaldı.

İrlanda’nın başkenti Dublin’de bulunan bir bölge farelerin saldırısı altında kaldı.
 Sakinler endişeli ve kimse yardım etmediği için kendi başlarına halletmeye çalışıyorlar. Fareler hakkındaki şaşırtıcı bilgiler ve görseller mahalle sakinleri tarafından yerel gazeteye aktarıldı.
Tuzaklara yakalanmış onlarca farenin fotoğraflarını paylaştılar. Bu fotoğraflardaki belli detaylar insanların dikkatini çekti. Mahalle sakinleri farelerin fotoğraflarının gerçek olduğunu belirtti.
Mahalle sakinleri, binlerce farenin bölgelerine geldiğini iddia etti. Farelerin oraya gelmesinin sebebinin ise yakınlarda yapılan inşaat yüzünden olduğunu ve sesten korkan farelerin bu mahalleye kaçtığını söylediler.
Gelen farelerin sayısı tam olarak bilinmemekle beraber, mahalleli onları yakalayarak ya da öldürerek durumdan kurtulmaya çalışıyor.
Ayrıca, farelerin “kedi kadar büyük” olduğu ve balkonlara tırmanabildikleri iddia edildi. “Kedi kadar büyük” olan farelerin daha saldırgan olduğu da eklendi. Mahalle sakinlerinden bir anne, “Balkonumda fareleri gördüm. En az 10 taneydiler. İçeri girmeye çalışmadılar ama korkunçtu. Kocaman ve tüylüdür.” dedi.

Mahalle sakinleri, farelerin sokaklarda özgürce dolaştıklarını ifade etti. Bir başka kadın, “Çocuklarımızın oynadığı yerlerde geziyorlar. Kuzenlerimi oynamaya yollayamıyoruz artık. Saldırırlar diye korkuyoruz.” dedi.
Mahalleli evlerinin önlerine ve balkonlarına tuzaklar koyarak fareleri yakalamaya çalışıyor. Öldürmeden önce yakalayıp kurtulmayı planladıklarını ama sayılarının durumu değiştirdiği de eklendi. (HÜRRİYET.COM)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin