Saldırıya uğrayan Mısırlı genç kız öldü

İngiltere‘nin Nottingham kentinde mart ayının başında İngilizler tarafından saldırıya uğrayan Mısırlı kız öğrenci Meryem Abdusselam’ın tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği bildirildi.

Mısır devlet televizyonu, Göçmen Bakanlığına dayandırdığı haberinde, İngiltereli kızlar tarafından darbedilen Mısırlı kız öğrencinin Londra‘da tedavi gördüğü hastanede öldüğünü duyurdu.

Mısır’ın Londra Büyükelçisi Nasır Kamil de özel bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, genç kızın yaşamını yitirdiğini doğruladı. Büyükelçi, Mısırlı yetkililerin olayla ilgilendiklerini ve cenazenin ülkeye getirilmesi için çalışma başlattıklarını söyledi.

Olayın “cinayet olduğunu siyasi bir içeriğe sahip olmadığını” vurgulayan Büyükelçi Kamil, ülkesinin Meryem’in hakkını arayacağını ifade etti.

Mısır Dışişleri Bakanlığı olayın hemen akabinde, İngiliz yetkililere olayın aydınlatılmasında özen göstermeleri talebinde bulunmuştu.

Mısır medyasında mart ayının başında yayınlanan görüntülerde, İngiltere’de eğitim gören Meryem Abdusselam’ın, çok sayıda kız tarafından darbedildiği görülmüştü.(HABERLER.COM)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.