ABD’nin anlaştığı ilaç şirketi Covid-19 aşı adayının insan deneylerinde son aşamaya geçti

ABD merkezli ilaç şirketi Johnson & Johnson’ın (J&J) koronavirüs (Covid-19) aşı adayının insan deneylerinde son aşamaya gelindiğini açıkladı.

ABD’de Başkan Donald Trump yönetiminin anlaşma yaptığı dördüncü ilaç şirketi olan J&J’nin koronavirüs aşı adayının da insan deneylerinde son aşamaya geldiği bildirildi. Şirket tarafından geliştirilen aşı adayının 60 bin gönüllü üzerinde 205 farklı bölgede deneneceği aktarıldı. ABD’nin anlaştığı diğer üç şirketin ise Moderna, Pfizer ve AstraZeneca olduğu biliniyor. Öte yandan, AstraZeneca’nın İngiltere’deki deneylerinde gönüllülerde ‘nörolojik rahatsızlık’ görülmesi nedeniyle ABD’deki deneylerini askıya almış durumda.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.