Camilerin kapalı olduğu Hollanda’da sağlık ve güvenlik çalışanlarına teşekkür için özel bayram namazı

Mavi Cami'de (Blauwemoskee) salgınla mücadele edenlere teşekkür etmek için bayram namazı kılındı

Koronavirüs önlemleri nedeniyle cami ve ibadethanelerin kapalı olduğu Hollanda’da, koronavirüs salgını sırasında yoğun çaba harcayan doktor, hemşire, hasta bakıcı, polis ve itfaiye gibi hayati mesleklerin mensuplarına teşekkür etmek amacıyla özel bir bayram namazı düzenlendi.

Başkent Amsterdam’daki Mavi Cami’de (Blauwemoskee) kılınan bayram namazına, sağlık, güvenlik ve itfaiye çalışanı 30 kişi katıldı. Namaza katılanlar, salgın önlemleri kapsamında, birbirlerine 1,5 metre mesafede saf tuttular.

Mavi Cami imamı Yassin Elforkani, bayram vaazında, “İnsanlara teşekkür edemeyen, Tanrı’ya da şükredemez. Bu nedenle size teşekkür ederiz” dedi.

Elforkani, koronavirüs önlemleri kapsamında camilerin kapalı olması nedeniyle bu yıl Ramazan Bayramı’nı kutlayamadıklarını belirterek, salgın sırasında büyük özveri gösteren meslek gruplarına minnettarlığın ifadesi olarak böyle bir karar aldıklarını söyledi.

Namazdan sonra, sağlık personeli, polis ve itfaiyecelere yiyecek, içecek ikram edilerek, çeşitli hediyeler verildi.

Hollanda’daki camiler, 1 Temmuz’dan itibaren yeniden ibadete açılmaya hazırlanıyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.