“Tanini Trio” konseri büyük ilgi gördü (video)

 

Tanini Trio müzik grubu dün akşam Londra’nın önemli konser salonlarından biri olan Kings Place’de yerli ve yabancı konuklara müzik ziyafeti sundu.

 

 

Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği tarafından organize edilen konser de sahne alan Tanini Trio grubu, Osmanlı’dan klasik batı müziğine kadar geniş bir yelpazede eserler seslendirdi. Yerli ve yabancı çok sayıda sanat severin izlediği konsere ilgi yoğun oldu.

DSC_0060

Türkiyenin önemli üç müzik insanının bir araya gelerek oluşturdukları Tanini Trio, “Dokunuşlar” isimli albümlerinde bulunan eserleri seyirci karşısında canlı bir performansla sergilediler.

Grubun yaptığı müzikle vermek istedikleri mesaj kendi deyimleriyle “doğu ile batı arasında bir kültür köprüsü kurmak, dünya genelinde barış ve dostluğu desteklemek” olarak nitelendiriyorlar.

Klasik batı müziğini Osmanlı ve Anadolu temalarıyla, Türk müziğini ise batı normlarında  harmanlayarak seslendiren Tanini Trio verdikleri canlı bir konserle seyirciyi adeta büyüledi.

DSC_0022

Kanun üstadı Tahir Aydoğdu, neyzen Bilgin Canaz ve piyanist Hakan Ali Toker dünyanın pek çok yerinde konserler veren tanınmış üç isim.  İtalya, Almanya, Amerika, Türkmenistan, Güney Kore, Litvanya, Kanada, Bulgaristan, Macaristan, Polonya ve Malta bunlardan sadece bazıları. Tanini Trio’nun performans sergiledikleri ülkeler arsına dün akşam İngiltere’nin başkenti Londra da eklenmiş oldu.

DSC_0067

Aynı zamanda Londra Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’nin de desteklediği konseri Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç ve eşi Esra Bilgiç, KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı ve İhsan Tuncalı, Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar ve eşi Ayşegül Yorulmazlar, Büyükelçi Müsteşarları Fatih Ulusoy ve Orçun Başaran, Askeri Ataşe Hv. Alb. Ömer Özkan ve eşi Duygu Özkan, sivil toplum örgütleri, yerli ve yabancı çok sayıda konuk izledi.

DSC_0006

Grubun konser ve albümlerini takip etmek isteyenler www.taninitrio.com adresini ziyaret edebilirler.

DSC_0079
Soldan sağa: Kanun üstadı Tahir Aydoğdu, neyzen Bilgin Canaz ve piyanist Hakan Ali Toker

DSC_0075

Show More

Related Articles

One Comment

  1. Tebrik ediyorum.Çok başarılısınız.Antalya da canlı olarak izlediğimiz repertuvardan biraz farklı galiba.Ritim saz yerine Yurt dışında piyano kullanmanızı anlıyamadım.Ritm de güzeldi.Bilgin Canaz a sevgi,saygı ve selamlar.Antalya ya arap kadayıfı yemeğe herzaman beklerim.Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

WordPress spam blocked by CleanTalk.
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker