İTDF’den Cumhuriyet Balosu

cumhuriyetbalo (1)

İngiltere Türk Dernekleri Federasyonu (İTDF) Türkiye Cumhuriyeti’nin 90. Kuruluş yıldönümünü kutlamak amacıyla bir balo düzenliyor.

26 Ekim Cumartesi günü gerçekleşecek olan balo 19:30’da başlayacak. Canary Wharf’taki The International Britannia Hotel’de düzenlenecek olan baloya çok sayıda Türk yetkili, iş adamı, siyasetçi ve ailelerin gelmesi bekleniyor.

Bilet ücretinin £40 olduğu balonun programında çok sayıda müzisyen bulunuyor. String Quartet Orkestrası, Fasıl Grubu ve Solist Leyla Şimşek, Emre Eyüboğlu ve Pop Müzik Orkestrası baloda sahne alacak sanatçılar. Cumhuriyet Balosu’nda orkestra ile Atatürk’ün sevdiği Türküler ve Cumhuriyet Türküleri de seslendirilecek. Ayrıca program kapsamında zengin piyango çekilişi yapılması da bekleniyor.

ITDF Yönetim Kurulu Başkanı Timur Doğruyol İngiltere’deki Türk toplumuna baloya katılım çağrısı yaptı, ve Cumhuriyet etkinlikleri sonrasında federasyonun Ermeni soykırımı iddialarina karşı yürütülecek kampanyalara destek verme hazırlıklarına girişeceğini açıkladı.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.