Dostlarla Şarkı konseri iki adayı buluşturdu

İNGİLTERE ve Kuzey Kıbrıslı müzik koroları “Dostlarla Şarkı” konserinde aynı sahneyi paylaştı.

İNGİLTERE ve Kuzey Kıbrıslı müzik koroları “Dostlarla Şarkı” konserinde aynı sahneyi paylaştı.

Londra Türk Müziği Korosu ve Müzik Gönüllüleri Derneği Korosu güzel bir konsere imza atarak iki ada ülkesini sanat platformunda bir araya getirdi.

Muhteşem konser 20 Mayıs Pazar günü Güney Londra’daki Bromley Civic Centre’da gerçekleşti.

Usta müzisyen Ercüment İbrahim şefliğindeki Londra Türk Müziği Korosu ile usta müzisyen Cem Kafkas şefliğindeki KKTC Müzik Gönüllüleri Derneği Korosu unutulmaz bir konsere imza attı.

 

SANAT VE EĞİTİM İÇİN

Londra Türk Müziği Korosu Başkanı Hale İsmail ve KKTC Müzik Gönüllüleri Derneği Başkanı Yeşim Ateşin konser öncesi kısa konuşmalar yaptı.

Hale İsmail, “Bizler Londra Türk Müziği Korosu olarak Türk toplumu içerisindeki farklılığımızı her zaman halkımıza verdiğimiz hizmetlerle kanıtladık. Konserimizden elde edilen gelirin bir kısmını Türk Dili ve Eğitimi için okullara yardım amaçlı verilmektedir. Bu yıl ise arkadaşımız Pembe İsa’nın, aramızdan zamansız ayrılan merhum eşi Dr. Tözün İsa’nın isminin yaşatıldığı Atatürk Okulu’na verilecektir. Sanatımızı icra ederken, bilim ve felsefeyi yabancı bir ülkede bir Türk olarak yaşatmaya çalışıyoruz. Siz sanatsever dostlarımız bizleri desteklediğiniz sürece bizler de bu amacımızla yardımlaşmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Yeşim Ateşin ise, iki koronun geçen yıl Kıbrıs’ta bir araya gelerek aynı sahneyi paylaştığını hatırlatarak yardım amaçlı bu organizasyonların çok faydalı olduğunun altını çizdi.

MÜZİK ZİYAFETİ

Üç bölümden oluşan konserin ilk bölümünde konuk koro sahne aldı. Konserin ikinci bölümünde Londralı ev sahibi koronun sahne almasının ardından son bölümünde her iki koro birlikte sevilen şarkıları seslendirdi.

BAŞARAN’DAN DESTEK

Konsere KKTC Londra Temsilcisi Zehra Başaran ve KKTC Londra Eğitim ve Kültür Ataşesi Gülgün Özçelik’in yanı sıra çok sayıda müziksever katıldı. Gecenin sonunda desteklerinden dolayı KKTC Londra Temsilcisi Zehra Başaran’a teşekkür mahiyetinde çiçek takdim edildi. Başaran yaptığı kısa konuşmada, sanatsal kültürel etkinliklere destek veren herkese teşekkür etti.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin