Erzincan Londra’da sahne alacak

erdal_erzincanÜnlü bağlama ustası Erdal Erzincan Londra’nın en prestijli konser salonlarından Barbican’da sahne almaya hazırlanıyor.

Erzincan, Kayhan Kalhor Ensemble ile birlikte 15 Haziran günü Barbican Konser Salonu’nda “Rumi’nin Tutkulu şiirleri” temalı bir konser verecek.

Türkiye’nin önde gelen usta bağlama icracılarından biri olan Erzincan, daha önce Londra’da ve dünyanın başka kentlerinde konserler verdi. 1996 da Köln Filarmoni Orkestrası ile kendi çalışması olan ‘Bağlama için Konser’i icra etti.

Bu konser Erzincan’ın Londra’nın uluslararası üne sahip, saygın konser mekanlarından biri olan Barbican’da vereceği ilk konser olacak. Erdal Erzincan İranlı kemençe ustası Kayhan Kalhor’la 2004’ten beri çalışmalar yürütmektedir. Birbirine çok yakın müzik anlayışına sahip olan ikili 2006’da ECM’den çıkan bir album yayınladı. Türk, Kürt, İran ve Hint müziğine oldukça hakim olan Kayhan Kalhor dört defa Grammy Müzik Ödülü’ne aday gösterildi. 15 Haziran’daki konser Kalhor ve Erzincan hayranları tarafından heyecanla bekleniyor.

14 Haziran günü ise Edinburgh’taki Queens Hall’da sahne alacak olan Erzincan’ın Barbican’daki konseri hakkında bilgi almak isteyenlerin 0207 638 8891 numaralı telefonu arayabilecekleri ya da www.barbican.org.uk internet sitesini ziyaret edebilecekleri kaydedildi.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.