Day-Mer bir etkinlikle Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı anacak

Türk Kürt Toplum Dayanışma Merkezi yarın Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı anmak için bir etkinlik düzenliyor.

Kısa adı Day-Mer olan kurum her yıl olduğu gibi bu yıl da üç fidan olarak anılan Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı anacak.

Etkinlik hakkında bir bildiri yayımlayan Day-Mer, Türkçe konuşan tüm toplum üyelerini davet etti.

Day-Mer tarafından yayımlanan bildiri şöyle:

“DENİZ’LER MÜCADELEMİZDE YAŞIYOR!

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın, 6 Mayıs 1972’de Türkiye halklarına devrettikleri isyan bayrağı Türkiye ve dünyanın dört bir tarafında dalgalanmaya devam ediyor. Son nefeslerine kadar halkına ve sosyalizm davasına bağlı kalan ve inançları uğruna gözlerini kırpmadan dar ağacına yürüyen 68 Hareketi’nin devrimci önderlerinin aydınlattığı yoldan ilerleyenler olarak, her yıl 6 Mayıslara bir yas günü olarak değil mücadele günü olarak sahip çıkıyor ve sizleri düzenlediğimiz anmaya davet ediyoruz.”

Tarih ve Saat: 5 Mayıs, Pazar 16:00
Yer: Londra Toplum Merkezi
Adres: 22 Moorefield Road, Tottenham, N17 6PY

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.