Londralı genç Arzu yaşam mücadelesini kaybetti

Henüz ömrünün baharında kanser hastalığına yakalanan 22 yaşındaki Arzu Dora verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

Osmaniyeli bir ailenin iki çocuğundan biri olan Londra doğumlu Arzu Dora, Londra Greenwich Üniversitesi Film ve Televizyon Bölümü geçen yıl başarı ile bitirmiş ve bu mezuniyet sevincini arkadaşları ile birlikte havaya kep atarak kutlamıştı. Üniversite’den mezun olduktan sonra aralarında BBC gibi kurumlarında yer aldığı birçok firmaya başvuru yapan genç kız çoğu yerden de görüşme teklifi almayı başardı.

İş görüşmelerine hazırlandığı sırada yakalandığı yumuşak doku kanseri için tedavisine başlanan Dora’nın hastalığı çok hızlı bir şekilde ilerledi. 22 yaşındaki Arzu Dora tedavi gördüğü Londra merkezinde bulunan Ulusal Nöroloji ve Nöroşirurji Hastanesi’nde (UCHL) verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

Genç kızın hayatını kaybetmesi başta ailesi olmak üzere birçok arkadaşını da derin bir yasa boğdu. Diploma alma sevincini doyasıya yaşayamayan genç kızın en büyük hayalinin bir medya kuruluşunda editörlük yapmak istediği öğrenildi.

CEMEVİ’NDE TÖREN DÜZENLENDİ
Genç yaşta hayata veda eden Arzu Dora için İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi’nde bir tören düzenlendi. Törene genç kızın Annesi Rabia Dora ve kardeşi Onur Dora, akrabaları ve dostları katıldı. Törenin ardından Arzu Dora’nın cenazesi Enfield’deki Lavender Hill Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin