Bora Aksu’nun 2018 Sonbahar Kış kreasyonu büyüledi

BİRLEŞİK Krallık’ta yürüttüğü başarılı modacılık faaliyetleri ile adından sıkça söz ettiren Bora Aksu’nun yeni kreasyonu görenleri büyüledi.

Londra Moda Haftasının resmi 2018-2019 Sonbahar Kış sezonu defilesine katılan başarılı tasarımcı yeni kreasyonunda Margaret Ann Bulkley’den esinlendi.

Takma erkek adı olan James Barry ile 1800’lü yıllarda İngiliz İmparatorluğu’nun ilk kadın doğum uzmanı olan Margaret Ann Bulkley, işini yapabilmek için cinsiyetini ve kinliğini gizlemek zorunda kalmıştı.

Bulkley’in yaşam öyküsünden esinlenen Bora Aksu, yeni kreasyonunda ilham kaynağını büyük bir ustalıkla işledi.

Rita Ora, Ellie Goulding, Marion Cottilard,Tori Amos, Siena Miller, Keira Knightley gibi dünyaca ünlü sanatçıları giydiren Bora Aksu, Kraliçe Elizabeth’in takdirini alan sayılı modacılardan biri. İngiltere Moda Konseyi (British Fashion Council) tarafından resmi listede yer alan 3 Türk asıllı modacıdan biri olan Aksu’nun Hong Kong, Şangay ve Pekin başta olmak üzere Uzak Doğu’da 19 mağazası bulunuyor.

 

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.